Jdi na obsah Jdi na menu
 


Battlestar Charybdis - 8 - Protiútok

27. 10. 2009

Obrázek

Battlestar Charybdis – 8 – Counterattack

Kód:
Hudba : http://www.youtube.com/watch?v=ylzHr02ApBQ


Nebeské bytosti se rozestoupily, připraveny vstříc jeho vůli. Zmatení a pomýlení obratili své duše k bohům, ti však zanevřeli nad hříchy oplývajícími.

Řady spravedlivých rozestoupily se slýchající o spasení svém v oněch výšinách.

A zněly hlasem Titánovým


Praví kniha Pythiina.

Obrázek

„Lidé Kobolu. Dnešním východem hvězdy bohů na naše město se zrodí nový svět. Bez hrozby pro budoucnost lidské rasy. Modleme se k vládcům Kobolu, ať vedou a provázejí jak naše padlé, tak i nás vyvolené pro obrození dvanácti kmenů na svaté půdě, odkud jsme uprchli před válkou mezi bohy.“
Piloti se loučí s rodinami, většinou založenými až zde na Kobolu. Darn dny předtím osobně navštěvoval každou rodinu, každý dům, a vyslechl si do posledního písmene veškeré trápení a problémy svých lidí.
Vyhlásil, že kdo chce zůstat kvůli lásce nebo rodině, má na to svaté právo, a odmítá skrývat fakt, že jde o misi s téměř bez šance na přežití.
A nepřítel bude tentokrát plně připraven na jakoukoli, i tu nejméně pravděpodobnou hrozící způsob útoku mstivých lidí.
Ti určitě nezapomenou a nedovolí ani svým dětem odpustit, pokud selžou a kmeny nabudou ztracenou sílu.
„Padlý bůh odmítl uznat porážku, a tak využil Cylonů ke zbabělé pomstě. Ano, nevěřil jsem, ani většina z vás, což jsem chápal lépe, než kdokoli jiný. Teď věřím. Dokažme bohům, že i my v nich stále věříme. Ve vytyčenou cestu, jen pro nás přeživší, naslouchající jejich vůli více, než kdykoli předtím, kdy jsme byli zaslepeni jen námi samými a našimi nicotnými problémy.
Olověné sudy s radiaktivním prachem, vyprodukovaným caprickými reaktory a uloženy v poušti Troye po katastrofě, jsou nakládány na deset civilních lodí. Těch lepších a rychlejších.
Na koloniích by uskladnění toho smrtícího prachu způsobilo hysterické záchvaty ekologů. Podívali by se na označení toho svinstva, a poslali by je všechny do blázince. Jedna dávka, a desítky kilometrů rozptýlený odpad nenechá přežít nic mimo rostliny, houby a jednoduché organismy, a i ty budou náchylné k rozpadu buněk.
„Nastal čas bitvy rozhodnutí. Den, kdy pomstíme naše padlé. Bohové nás provázej.“

XO Charybdy, Crookes, se rozhodl zpět věnovat dalším taktickým nákresům.

Výborně, kamaráde. Chybělo už jen to rázné „Tak pravíme všichni!“.

Porada důstojníků se zvrhla nejprve ve řvaní, až na těžký sarkasmus a chladné konstatování. Komandéři Mandala a Beckaral již podstoupili i více stavů, při seznámení s plánem.
Darn je neoblomný.
„Za jakoukoli cenu se musíme probít až k planetě. Charybdis odpálí Alcheru až nad exosférou.“
„Jenže tam bude battlestar bezmocná proti palbě z povrchu.“ namítne komandér Beckaral, nynější pán Ganymeda.
Od doby, kdy bylo bitvou ukončeno jeho velení nad Megaerou i loď samotná, vypadá velmi nerudně.
„Myslíte, že jsem tak neobratný? Stále nám povaha rozmezí atmosféry a kosmu dává slušné šance k úniku. Druhá možnost je, že necháme toasterům jejich výrobní kapacitu, ať si v klonovacích nádržích vypěstují nové panáčky, a vylisovali další kovové kreatury.“
Jako ticho po pěšině.
„Teď do práce, krucinál!“

Netrvá to ani dvě hodiny, a ve třech lodích probíhá notoricky známé odpočítávání nadsvětelného skoku.

9…8…7…6…5…4…3…2…1…0

SKOK!

Koloniální lodě se zhmotnily v záblescích u měsíce zjištěného cylonského světa. Battlestary třídy Mercury, deset civilních lodí, přeplněných snadno rozhoditelným nákladem.
Ty zůstávají skryty na odvrácené straně měsíce.

Obrázek

„Souřadnice souhlasí. Obyvatelná planeta, optické senzory zachycují průmyslovou aktivitu, potvrzeno Raptory i koloniálními raidery. Určena hlavní i vedlejší populační centra.“
„Co dradis?“
„Čistý, pane. Mimo nás nezaznamenáváme ani jeden kontakt.“
„Pane, přijímáme vysílání z planety.“
Zvedne sluchátko.
„Nevíte, co činíte.“
„Čekal jsem vřelé přivitání, ale až takové ovace nikoli. Proč každý Cylon mluví jak vykopávka nebo kněz s těžkou pracovní deformací?“ řekne jen
„Tohle krveprolití můžete zastavit!“ mluví dál Cylon
„Chcete nás zastavit? Zemřete sami!“

Chcípněte.

Kód:
Skladba pro bitvu : http://www.youtube.com/watch?v=BdXEtTWEVtk


Neopustím své stanoviště, a svou povinnost. Prostě, co si člověk neudělá sám, to nemá. Planetární obrana dá zabrat, ale bez basestar budou mít s námi velkou práci.

Bouchl sluchátkem, až ho rozrazil na kusy. Posádka se sebe nedostala ani slovo.
„Pošlete Sykesovy Raptory k úderné flotile, ať jim udá přesné cíle a důkladnější propočty skoku. Plán je stejný. Vipery se postarají o rakety z povrchu.“
Poklusem míří k Alcheře.
Osobně dohlédne na její odpálení.
Ukáže na čtveřici mariňáků, aby šli s ním. Kdyby si pádem při otřesu rozrazil tělo o kov, tak ho má kdo nést. Proto není normální opouštět CIC v boji, když nemusíte.
V polovině cesty, při prvních silných otřesech, uvidí poručíka Lethuse naproti ke kontraadmirálovi spěchajícího. Čeká, že zasalutuje, tak se přívětivě podívá směrem k němu. Jenže…
Poručík zastřelí pistolemi jeho mariňáky. Odhodí je, a třetí, vytaženou z blůzy, namíří na Darna.
„Lethusi, co to děláte!“ zvolá překvapením kontraadmirál
„Skákali jsme daleko. A já – já si vzpomněl.“ zahryzne se do rtů „ Jak jen můžete tohle dělat?“
„Uklidni se, chlapče. O čem to probohy mluvíš?“
„Už vím, že nepatřím k lidem. A musím žít se vším, co vím…“
Darn přistoupí až k němu, a svou umělou rukou
Podívá se mu do očí. Mořsky modré oči Virgonce se zaryjí do Lethuse jako meč.
„Tvé činy dokázaly, že jsi více člověkem. K očištění potřebuješ jen smrt. Cyloni nepáchají sebevraždu, protože věří, že je to hřích, přestože se bát smrti nemusí. Dokaž, že nejsi ubožák jako oni.“
„Já nemůžu!“
„Já ano.“ řekne třetí osoba, a střelí dvě rány do Lethusovy hlavy.
Kouřící ústí hlavně Cenewithovy pistole vyřešilo veškeré zádrhele.
„Kapitáne, děkuji za vaši asistenci. Zbytek zvládnu sám.“
„Pane!“
Podívá se na něj a rozkáže -
„Brzy bude konec. Splňte mi poslední službu, kapitáne. Zabijte komandéra Mandalu.“

Smutné, ale s podvraceči se nic jiného dělat nedá. Teď abych se spoléhal na toho podivína. Proč jsou vysoce inteligentní lidé šílenci nebo zvlášť divní? To je jedno.
Koloniální flotila jim ještě naposledy dokáže, že se jen tak nenechá bídně zničit, na tom záleží.


„Udělám to, kontraadmirále.“ odpověděl prostě kapitán, ale v jeho hlase zazní podivný podtón. Je jistě psychologickou záhadou, co se v něm odehrávalo.

Viděl jsem ho někdy se smát nebo pít?

„Tak jděte. Nemáme příliš času, předpokládám…“

Poručík určitě sabotoval autonomní navádění Alchery. Neměl takový přístup ani dost času, aby provedl něco horšího. Takže zase ručně. Minimálně já vím sám o sobě, že nejsem toaster. Budu muset prohnat specialistický prdele, ať mi to připraví na solo skluzavku…

O mnoho děr v pancíři, a palbou z povrchu zničeného battlestaru Ganymedes pozdějim v napůl opuštěném CIC Charybdy.
Rakety dál a dál po stovkách opouštějí cylonská raketová sila, až k battlestarům.
Piloti Viperů přestávají unavením manévrovat, jen střílí.
Plukovník Crookes zvedne urgentní hovor z uzavřeného hangáru. Bylo načase. Zamořovací úder přijde na řadu za pět minut.
„Do prdele, to se tam flákáte? Kontraadmirál očekává, že jeho rozkazy budou splněny nejpozději ihned!“
„Nebuď na ně tak přísný, XOčko. Měli jsme na palubě cylonského…kolaboranta.“
„Pane? Co děláte v…“
„Vyskytly se nejasnosti, musím se o to postarat osobně. Držte se mých nařízení. Co se týče naší hračky, dal jsem to prohlédnout mechaniky. Vše v pořádku, start za 8-7-6…“
Crookes zasalutuje nejstatečnějšímu člověku, kterého kdy poznal. Už od jeho procesu, kdy byl obviněn za zneužití čtrnáctiletých dívek, a degradací na poručíka, mu má být za co vděčný.
Nebýt něj, velí při Pádu Kolonií nějaké opilé, zoufalé posádce v nejšpinavějším koutě Gemenonu.

Sbohy, pane!


XO stiskne tlačítka pro odpal, a z bočních odpalovacích šachet vzlétnou dvě střely. Vyčistí cestu Alcheře, pilotované jejím duchovním otcem, posedlým touhou po vyrovnání poměru hříchů.
Leštěná aerodynamická střela s pilotem opustila útroby battlestar Charybdis, a vletěla nad planetu. Raketové urychlovače odpadly, scram-jetové motory spalují kyslík z atmosféry, a řítí se stratosférou o rychlosti dvanáctinásobné rychlosti zvuku. Obrovská kondenzační stopa musí být vidět na celé polovině planety.
Vrhne se střemhlav, a z horní části vylétne několik desítek přesně naváděných střel. Nelze je rušit, cíle jsou pro ně označené jako budova proťatá neony a reflektory.
Značkovací raidery udělaly svou práci dobře.
Střely urychlené silnou gravitací cílového tělesa dopadají na monumentální stavby. Zář explozí za letící Alcherou by neznalý situace mohl přirovnat k letícímu andělu smrti.
Nebo samotné Smrti na velkolepé žni. Smrti kvílející vítězoslavným smíchem.

Takhle končí nepodařený výtvor šílené lidské mysli.

Ztrácí se mezi září výbuchů hlavic nad městy. Navždy.

„FTL motory byly zničeny! Celá motorová část hlásí kritické zásahy, nedokáží ani hasit požáry…KURVA!“ nahlásí situaci hnědovladá poručice, jíž ode zdi utrhlý panel div neodetnul hlavu.
XO jí pomáhá na nohy o sekundu později po konečném rozhodnutí.

Plémě podsvětí je třeba odstranit. Oblíbený žvást dědy. Je pěkný, že občas dělal něco jinýho, než nám típat o krk cigára a mlátit nás. Jeden bůh, sto bohů…jejich „služebníci“ je jedna kurva jako druhá…

Plukovník Crookes nařízuje kolizní kurz, aby Charybda spadla na těžce opevněnou základnu, kde jsou zcela jistě četné známky aktivity. Všude jinde jsou Cyloni bez šance.
Radiace hluboce kontaminovala i poslední klonovací tanky, nehledě na uvolnění neutronového a gama záření, hluboce pronikající i deseti metry půdy a vody.
Vychází ze CIC jako poslední. Na ještě funkčním DRADISu pípnou zachycené koloniální lodě.
„K Cháronovi s tím. Tohle si nenechám ujít ani za nic.“ řekne si pro sebe, kryje se před tříštěným sklem a světly, běží k chráněnému stanovišti optických zařízení lodi.
Nádherný pohled na toasterská města, umlčená žárem bomb.
Charybda vstupuje do atmosféry, a plameny pronikají až ke stanovišti.
Nedokáže se přimět, aby utekl. Musí to vidět až do konce.

Civilní lodě za letu atmosférou rozptylují svůj náklad. Poločas rozpadu je krátký, ale dostatečný na devastaci ekosystému. Částice proniknou i těmi nejlepšími filtry a škvírami.
Co není desítky metrů pod zemí a zatavené, musí brzy zemřít v ukrutných bolestech.
Kam nedosáhly roztavené krátery a tlakové vlny, tam se dostal radioaktivní prach..
Obrana ustala. Nezbylo moc z toho, co se mohlo bránit, přesto jeden křižník Pan Galactic dostal zásah a zřítil se.
Ostatní skočily.
Battlestar Perseus, s pravou hangárovou částí visící snad jen na pár trubkách. I druhá dostala svůj díl, naštěstí mohli s obtížemi nabrat vipery, co tu řež vydržely.

Každý muž má chvíli, kdy se zlomí. Duši Derrena Crookese zlomil jak Pád, tak anihilace domovského světa Cylonů. Navzdory všem jeho chybám se nedokázal v průběhu války přinutit k víře, že ti kdo přežili, měli přežít…

Jednička na Uzlu znovuzrození popíjí ovocnou šťávu s Dvojkou, takzvaným Leobenem Conoyem. Poslední láhev z Nové Capricy. Zdařilá podoba starce byla mnohem zřejmější až nyní. Tvář mu plní mnohem více vrásek, zestárl snad o sto let za jeden den.
„Leobene, tvou víru nemohl zpochybnit já ani nikdo z obou ras. Tušíš následky svých jednání? Svádíš je i teď na našeho pána a stvořitele?“
„Co se má stát se stalo. Smrt jednoho nebo miliardy, i to je jeho vůle.“
Jednička změní náladu.
„Ty blázne. Zmiz mi z očí.“
„Vzpomeň si na své hříchy Cavile – hřešil si více, než konal dobro? Odpověz!“
Neodpoví. Ignorace.
„Dělej, co uznáš za nutné. Ale přijmi následky.“ odpoví Leoben a s převahou moudřejšího se k němu otočí zády

Kapitán Cenewith vstoupí do plánovací místnosti battlestaru Perseus, na nějž se dostal volným viperem. Volným, protože měl nefunkční zbraně.
„Měl byste jít, chlapče. Tahle bitva skončila, budeme potřebovat každou ruku. Odchod.“
„Ano, pane.“ souhlasně odpoví kapitán, ale neubírá se k odchodu
„Ještě něco mi chcete, kapitáne?“ zamumlá Mandala, zahloubaný do svých písemných rozkazů, ignorujíc otřesy, nesoucí se celou lodí Perseus.
„Na začátku jste řekl, že naděje musí být zachována na každou cenu.“
„Samozřejmě, kapitáne. A naší jedinou šancí je stále setrvávat…“
„Pravda je pane,“ přeruší Cenewith svého nadřízeného, kterého tím donutí pohlédnout mu do očí „že se cena jedné věci může snadno změnit.“ komandér se uznale pousměje
„Ano, každá cena se může změnit. Na pronesení něčeho takového nemusíte být právě ekonom.“ dopoví, a znovu se věnuje listinám, a taktické situaci rozestavěné na stole. Dávno neaktuální rozmístění.
„Ani nevíte, jak je mi to líto, pane.“ řekne Cenewith tiše. Komandér by měl čas zhodnotit, co se nyní stane, ale ten byl již dávno mimo dění okolo něj.
Proto také jako ve snách zaslechne výstřel z pistole. A svou zakrvácenou ruku, kterou si tiskne na ránu v břiše.
„Nemusel si to dělat, chlapče. Mám v úmyslu zde zemřít. Já i kontraadmirál jsme si vybrali stejně. “ řekne Mandala bez známek zloby v hlase, a dosedne do křesla tak, aby měl nadosah interkom.
„Jděte. Nemáte už tu co dělat.“ řekne, tisknouc si ránu na břiše, a
Kapitán odejde, připraven k opuštění lodi. Co měl udělat, udělal.

Kód:
Závěrečná skladba : http://www.youtube.com/watch?v=kwHh3NNn_IQ


Gradonis Darn, člověk z Virgonu, sedí na skále nad troskami únikového modulu. Slova zadostiučinění nejsou možná. Padá jemný popílek, jeho tělo už při klikatém letu nazdařbohy hořícím světem dostalo trojnásobně smrtelné dávky radiace.
Ani ho ještě nepálí oči. Nedíval se do tváře spalujících epicenter, částečně krytá leteckou kombinézou a slunečnými brýlemi.
Cyloni z blízké budovy v dáli křičí a prosí o smrt, svíjí se v agonii se spálenými tvářemi. Země sálá horkem.
Vychutnává si to s cigaretou mezi rty, kořalkou v placatce, a s plně nabitou zbraní, připraven zabít cokoli, než do mraků vsáknutý prach se smrtonosným spadem usmrtí celý svět i do těchto podobných "skulinek", kde toasteři přežívali.

Obrázek

Dokázali jste toho zničit tolik. Vytvořili jste něco, co má smysl? Něco, na čem by záleželo nejen vám?

Teď už ne.


Cylonský svět zahynul.

Poslední věty téměř zapomenutého Pýthiina proroctví -

Země zaslíbená planula triumfem znovu ztraceného Titána, rozplynulým v záři padlých střepů hvězd.

Poutníci osudu Vůdcovým slovem silní najdou svou zemi mrtvou, ztracenou v epochách hněvu
války bohů a Titánů.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ear-splitting and Stunted Blood Distress Symptoms

(AeldevaKicieda, 8. 10. 2018 5:54)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/vente-en-pharmacie-de-cialis/

Blood Coerce : Blood weight plan

(ALoxerrottCope, 28. 7. 2018 19:36)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-pharmacie-paris/